EVENTY

Poszukiwanie domu na sprzedaż: skąd wiedzieć, że to ten jedyny?

Kiedy szukasz domu, liczby to (stosunkowo) prosta część. Wiesz ile pokoi możesz dostać za swoje pieniądze

Kiedy szukasz domu, liczby to (stosunkowo) prosta część. Wiesz ile pokoi możesz dostać za swoje pieniądze. Zdajesz sobie sprawę, na jaki metraż i standard domu Cię stać.

Ale podczas poszukiwania domu mogą wystąpić uczucia, które wykraczają poza logikę wymagań numerycznych. To jak z randką - czasami po prostu WIESZ. Po czym rozpoznać, że znaleziony

dom jest tym jedynym?

1. Staje się ona miarą, jaką mierzysz wszystkie pozostałe domy

Może widziałeś ten dom na początku, kiedy zacząłeś szukać. Może spodobał Ci się, ale chciałeś zobaczyć, co jeszcze jest na rynku. Ale nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystkie  inne domy porównujesz do tego pierwszego. I nie wypadają one tak dobrze w tym porównaniu. Światło nie jest takie korzystne, rozkład pokoi jakiś dziwny. Ten dom, nawet jeśli był pierwszym, który oglądałeś, może być Tym Jedynym.

2. Przypomina o poprzednich domach, które kochałeś

Rzeczy, które sprawiają, że kochasz dom mogą być względnie drobne, na przykład czy umywalka jest ustawiona pod oknem, lub sposób, w jaki największe drzewo rośnie przed domem sprawia, że w sypialni czujesz się jak w domku na drzewie. Być może nie pomyślałeś, aby uwzględnić te rzeczy na liście Twoich wymagań, ale kiedy znajdziesz dom, który przypomina ci ukochane poprzednie miejsce zamieszkania, istnieje duże ryzyko, że zakochasz się od pierwszego wejrzenia.

3. Próbujesz namawiać sam siebie na kupno

Czasami, kiedy pytamy innych o radę, staramy się przekonać ich, aby dali nam radę, którą chcemy usłyszeć. Może to być przydatne, ponieważ pokazuje nam, czego naprawdę chcemy.  Jeśli przyłapiesz się na wynajdowaniu powodów, dla których powinieneś kupić ten dom, może to oznaczać, że jesteś zakochany.

4. Możesz sobie wyobrazić, że tam mieszkasz

Jeśli mentalnie umeblowałeś już mieszkanie i porozstawiałeś najważniejsze sprzęty, to znaczy, że już czujesz się tam jak w domu. Jeśli po prostu nie możesz sobie wyobrazić, jak zaaranżować ważne pokoje, takie jak pokój dzienny czy sypialnia, może to oznaczać, że nie jesteście sobie z domem przeznaczeni.

5. Dom ma potencjał

Żaden dom nie jest doskonały, ale niektóre niedoskonałości są gorsze od innych. Są pewne rzeczy, które są naprawdę trudne do zmiany. Nie można zmienić lokalizacji domu. Teoretycznie możesz zmienić układ lub rozmieszczenie okien, ale to jest tak trudne, że mało prawdopodobne, aby to zrealizować. Jeśli rzeczy, które nie podobają Ci się w domu, można łatwo zmodyfikować - jak dywan, kolor ścian, a nawet zapach - możesz mieć zwycięzcę.

6. Nie chcesz wychodzić

Ile razy można przekonywać agenta nieruchomości do pokazania domu, zanim będzie oczekiwał, że podejmiesz decyzję? Jeśli po prostu nie możesz przestać obcować z domem, nadszedł czas, aby uczynić go swoim własnym.

A jeśli obejrzałeś już dziesiątki domów i żaden z nich nie przypomina Ci domu opisanego w powyższych podpunktach, nadszedł czas odwiedzić naprawdę atrakcyjny dom na sprzedaż. Kórnik pod Poznaniem jest miejscowością, w której powstaje osiedle ergonomicznych i nowoczesnych domów jednorodzinnych, które podbijają serca każdego, kto je obejrzy. Odwiedź stronę internetową www.kórnik-domy.pl, zapoznaj się z ofertą, obejrzyj rzuty i zdjęcia domów i przekonaj się sam!

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -77 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości