EVENTY

Najczęstsze błędy popełniane podczas poszukiwań nowego domu

Zakup domu to proces bardzo emocjonalny, ale jeśli pozwolisz, aby Twoje uczucia wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, możesz paść ofiarą wielu typowych pułapek

Zakup domu to proces bardzo emocjonalny, ale jeśli pozwolisz, aby Twoje uczucia wzięły górę nad zdrowym rozsądkiem, możesz paść ofiarą wielu typowych pułapek. Ponieważ zakup domu niesie za sobą wiele daleko idących implikacji ? począwszy od tego, gdzie będziesz mieszkać, po problem wiązania końca z końcem - ważne jest, aby zachować zimną krew i podjąć jak najbardziej racjonalną decyzję.

Istnieje kilka typowych błędów, które ludzie notorycznie popełniają przy zakupie domu. Unikanie tych pułapek pomoże Ci znaleźć dom Twoich marzeń.

 

Błąd 1: Zakochanie się w domu, na który Cię nie stać

Gdy zakochasz się w jakimś domu, trudno będzie Ci o nim zapomnieć. Zaczniesz marzyć o tym, jak wspaniałe byłoby Twoje życie, jeśli miałbyś te wszystkie cudowne rzeczy, jakie oferuje - piękny, zadrzewiony front, wannę z hydromasażem, przestronną kuchnię z profesjonalnymi urządzeniami. Jeśli jednak nie możesz pozwolić sobie na ten dom, marnujesz tylko czas, puszczając wodze wyobraźni. Aby uniknąć rozczarowań, warto skupić się na oglądaniu domów wyłącznie w realnym przedziale cenowym.

 

Błąd 2: Zakładanie, że nie znajdziesz niczego lepszego

Jeśli nie jesteś wysokiej klasy kupującym szukającym domów niestandardowych, są szanse, że dla każdego domu, który Ci się podoba, będzie kilka innych, bardzo podobnych. W większości dzielnic możesz znaleźć domy oparte na podobnym projekcie. Ponadto, większość dzielnic jest pełna domów, które zostały zbudowane przez tego samego dewelopera, więc nawet jeśli nie możesz znaleźć identycznego modelu na sprzedaż, prawdopodobnie możesz znaleźć dom z wieloma podobnymi cechami. Dla przykładu, domy pod Poznaniem w Komornikach, budowane przez firmę Dag są często stawiane w zabudowie bliźniaczej, według niemalże identycznych projektów.

 

Nawet jeśli masz długą listę niezbędnych rzeczy, istnieje prawdopodobnie kilka domów, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby. Będąc otwartym na ciągłe poszukiwania, będziesz podejmować rozsądne decyzje.

 

Błąd 3: przeoczenie ważnych wad

Z pewnych względów możesz być skłonny zignorować poważne problemy z domem, które będą trudne, kosztowne lub niemożliwe do usunięcia. Ostrożnie rozważ swoje opcje przed podjęciem zobowiązania i poczekaj, aż nadejdzie coś lepszego. Każdego dnia na rynku nieruchomości pojawiają się nowe domy. Pod Poznaniem na przykład, w miejscowości Komorniki, wciąż prowadzone są prace nad ukończeniem kompleksu domów bliźniaczych. Odwiedź stronę www.osiedlebrzoskwiniowe.pl i zapoznaj się ze szczegółami oferty.

 

To naturalne, że emocje wchodzą w grę przy procesie zakupu domu. Taka inwestycja to sprawa wielkiej wagi, ale właśnie dlatego musisz mieć pewność, że podejmujesz rozsądne decyzje, a nie dajesz się ponieść marzeniom o idealnym domu. Krótko mówiąc, jeśli chodzi o zakup nieruchomości, warto jest zwolnić tempo, uspokoić emocje, i dopiero wtedy podejmować wiążące decyzje. Będzie to korzystne zarówno dla Twoich uczuć, jak i dla Twoich finansów.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -77 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości