EVENTY

Prowadzisz lub zakładasz firmę? Potrzebne Ci są profesjonalne pieczątki biurowe!

Co prawa, przepisy polskiego prawa nie nakładają, póki co, na przedsiębiorców, obowiązku posiadania pieczątki firmowej, jednak ten niewielki gadżet może znacznie ułatwić życie, oszczędzając chociażby mnóstwo czasu na wpisywanie wszystkich, koniecznych danych. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się na firmowej pieczątce i gdzie najlepiej ją zamówić.

Co powinno znaleźć się na pieczątce firmowej?

Pieczątka firmowa nie jest w ujęciu prawnym niczym, do czego posiadania zobligowany jest polski przedsiębiorca. Jednak wiele dokumentów i formularzy urzędowych, takich, jak:

  • deklaracje podatkowe,
  • informacje o przychodach wypłaconych,
  • wnioski do GUS,
  • wnioski do Inspekcji Sanitarnej itd.,

ma wyznaczone miejsce na złożenie firmowej pieczątki. Warto wiedzieć, że choć jej nieodbicie nie grozi niczym składającemu urzędowy druk, może wiele spraw ułatwić i spowodować ich przyspieszenie. Jeśli posiadając lub zakładając firmę, zdecydujemy się na wyrobienie pieczątki, powinniśmy zawrzeć w niej najważniejsze dane, takie, jak:

  • nazwa firmy,
  • imię i nazwisko,
  • dane adresowe siedziby firmy,
  • numer NIP,

a w przypadku spółki prawa handlowego - poza nazwą spółki, danymi adresowymi siedziby i numerem NIP - również: oznaczenie Sądu Rejonowego, wysokość kapitału zakładowego (w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych) lub wysokość kapitału wpłaconego (w przypadku spółek akcyjnych). Posługiwanie się pieczątką, zamiast wypisywania tych wszystkich informacji, obliguje nas do podawania pełnego zakresu danych. Jeśli bowiem, jakieś informacje zataimy lub zwyczajnie zapomnimy podać na ważnych dokumentach - bez względu na to, czy je wpiszemy, czy posłużymy się pieczątką - może grozić nam grzywna w wysokości do 5 000 zł. Warto zatem być czujnym i rozważnym.

Gdzie najlepiej wyrobić pieczątkę?

Jeśli już zdecydowaliśmy, jakie informacje powinniśmy umieścić na pieczątce i czy powinna być ona w pełnym wymiarze, czy też wystarczy nam wersja kieszonkowa, a także zdecydowaliśmy się na kolor tuszu, czas znaleźć kogoś, kto zajmie się realizacją projektu naszej pieczątki. Płock ma sporo punktów, w których wyrobimy pieczątkę, jednak nie wszystkie są na tyle profesjonalne, by zagwarantować nam najwyższą jakość produktu. Jednym z od lat cenionych miejsc, które współpracuje wyłącznie z renomowanymi producentami wyrobów z Polski i Europy jest www.arvens.pl. Choć firma znajduje się na stałe w Płocku, świadczy usługi w całym kraju. Specjalizuje się w wykorzystaniu technik laserowych w reklamie, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wykonana przez Arvens pieczątka posłuży Ci przez długie lata.

Reklama

Addicted POLECA!!!

PURE FESTIVAL 2017 09.12.2017 20:00 -77 DNI Więcej Informacji

Ostatnie Artykuły

Posłuchaj RADIA ONLINE

Logowanie

REKLAMA

Świeża Muza

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości